Nyní se podíváme do vyššího levelu, do dalších odborných termínů, které budou pro vás asi jen spíše zajímavostí. Tak jako první bude SMTP, což se týká hlavně přenosu zpráv. Posíláte-li někomu mail, používáte tento protokol, aniž o tom víte. Ten, komu jste mailíka poslali si jej pak vybere pomocí protokolů POP3 nebo IMAP. Cože to je? POP3 (Post Office Protokol) slouží ke stahování zpráv ze serverů. Je na uživateli, zda si je stahuje celé, nebo například jen hlavičky či podobně. Operace se zprávami děláte přímo ve svém compu. IMAP (Internet Message Access Protocol) je na rozdíl od toho prvního uzpůsoben tak, že se provádí zprávy přímo na serveru.
Je tedy nutno být připojen k síti. Oba způsoby mají své plusy i mínusy, jako ostatně všechno, ale my to zde rozebírat nebudeme. My se podíváme na další zkratky jako například HTTP. To už patří k internetu a prohlížečům. Takže, HTTP, je zase z anglického Hypertext Markup Language Protocol, je značkovací jazyk a je vlastně základním stavebním kamenem celé webové stránky. Není t nic jednoduchého a naučit se to není dáno každému. NA toto pak dále navazuje umění CSS a tak dále. To všechno musí mít ten kdo dělá internetové stránky, tedy ten, kdo je staví naprosto v malíčku a bez toho se prostě neobejde.
CSS Cascading Style Sheets, to je jazyk pro formátování webových stránek. S ním se definuje spousta věcí a jejich výpis by byl příliš dlouhý. Další z obrovské armády zkratek je BIOS. To je vlastně nejdůležitější věc v počítači a bez ní ho prostě nerozjedete. Zkratka sama znamená Basic Input Output systém a je to o tom, že vše je vlastně jen jednička nebo nula. I když koukáte na film, hrajte hru, píšete dopis, to vše jsou čistě jen jedničky a nuly. Počítač nic jiného neumí. Jednička, nula, to je vše. V Biosu samotném jsou pak uloženy veškeré informace pro systém, který si je při spuštění načte.